• Job offers

    Administrator lokalny IT

    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    Permanent, B2B
    Operating mode
    Hybrid

    Tech stack

      Active Directory

      advanced

      Windows Server

      regular

      Microsoft Azure

      regular

      Microsoft 365

      regular

      VMware

      junior

      Jira

      junior

      Powershell

      junior

      Zabbix

      junior

    Softinet od ponad 17 lat działalności stawia na kompetencje i ciągłe poszerzanie wiedzy. Wyznajemy zasadę, że wykwalifikowany zespół decyduje o sukcesie firmy i skuteczności działań.

    Dzięki kompetencjom i doświadczeniu Zespołu powstała nasza oferta, która odpowiada na aktualne potrzeby Klientów. Rozwiązujemy skomplikowane problemy Klientów w zakresie naszych specjalizacji: bezpieczeństwo IT/OT, Infrastruktura IT/OT, usługi IT.

    Zapraszając nowe osoby do zespołu, zwracamy uwagę, aby pasowały do naszego klimatu wzajemnego zaufania, wsparcia, współpracy i poczucia humoru.

    Obecnie poszukujemy:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Oferujemy

    •         Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania;
    •         Rozwój zawodowy - udział w ciekawych szkoleniach, możliwość certyfikacji z zakresu rozwiązań IT/SEC;
    •         Pracę z najnowszymi technologiami oraz szeroki zakres realizowanych projektów;
    •         Pracę w dynamicznym i zintegrowanym zespole;
    •         Elastyczne formy zatrudnienia (umowa o pracę lub kontrakt);
    •         Pracę hybrydową;
    •         Pracę w nowoczesnym biurowcu, położonym blisko centrum Warszawy, w dobrze skomunikowanej lokalizacji;
    •         Benefity dodatkowe: bezpłatne lekcje języka angielskiego w firmie, opiekę medyczną, dofinansowanie do kart sportowych, warzywno-owocowe wtorki,

    Obowiązki

    • Administrowanie, konfiguracja i monitoring infrastruktury sprzętowej (serwery i macierze) oraz platformy wirtualizacyjnej Vmware i Hyper-V oraz zarządzanie zasobami serwerowymi opartymi na architekturze x86;
    • Administrowanie, konfiguracja i monitoring serwerowych systemów Windows z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych MS Azure Active Directory;
    • Administrowanie, konfiguracja i monitoring sieci LAN w tym konfigurowanie protokołów sieciowych (TCP/IP, DNS, DHCP, VPN);
    • Monitorowanie infrastruktury IT, w tym identyfikacja i reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa, z wykorzystaniem narzędzi do monitoringu i zarządzania;
    • Wdrażanie i utrzymanie polityk bezpieczeństwa, w tym strategii backupu, szyfrowania danych oraz zarządzania uprawnieniami dostępu;
    • Utrzymywanie i rozwijanie wewnętrznych systemów cyberbezpieczeństwa w tym monitorowanie zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym,
    • Analizowanie dzienników zdarzeń, aplikacji i systemów w celu dostosowania rozwiązań bezpieczeństwa;
    • Współpraca przy projektach związanych z rozwojem infrastruktury IT, w tym integracja nowych rozwiązań oraz modernizacja istniejących zasobów Data Center;
    • Wsparcie techniczne dla pracowników firmy oraz rozwiązywanie problemów związanych z infrastrukturą IT;
    • Przygotowywanie środowisk demonstracyjnych, szkoleniowych i testowych;
    • Tworzenie dokumentacji, polityk bezpieczeństwa, rekomendacji technicznych;
    • Współpraca z dostawcami sprzętu i oprogramowania;

    Wymagania

    • Doświadczenie w administrowaniu środowiskiem VMware vSphere i HyperV oraz zarządzaniu wirtualnymi sieciami i serwerami;
    • Doświadczenie w administrowaniu rozwiązań serwerowych opartych o systemy Windows, w szczególności zarządzanie Active Directory oraz Exchange;
    • Doświadczenie w administrowaniu Microsoft365;
    • Doświadczenie w administrowaniu MS Windows 11 w połączeniu z AD;
    • Praktyczna znajomość TCP/IP i podstawowych protokołów sieciowych (TCP/IP, DNS, DHCP, VPN itp.);
    • Entuzjazm, zaangażowanie i wysoka kultura osobista;
    • Samodzielność w działaniu oraz dobra organizacja pracy jak i komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na czytanie dokumentacji technicznej min. B2
    • min. 2 lata pracy zawodowej, preferowane stanowisko Administratora IT.

    Dodatkowymi atutami będą:

    • Umiejętność pisania skryptów w takich językach jak PowerShell, Bash do automatyzacji zadań;
    • Doświadczenie w implementacji zabezpieczeń sieciowych, firewalli, systemów wykrywania/wstrzymywania włamań z wykorzystaniem najlepszych praktyk z obszaru bezpieczeństwa;
    • Projektowanie, wdrażanie i monitorowanie rozwiązań sieciowych, ze szczególnym naciskiem na utrzymanie bezpieczeństwa i wysokiej dostępności usług sieciowych.

    Check similar offers

    Internal Trainer

    New
    DPDgroup IT Solutions
    2K - 3K USD
    Warszawa
    Communication Skills
    English
    Training methods

    Senior IT SysOps Administrator

    New
    CD PROJEKT RED
    Warszawa
    Microsoft Windows
    Chef
    Ansible

    Database Administrator for Oracle & Microsoft-SQL-Server

    New
    FIEGE Sp. z.o.o.
    3.99K - 4.49K USD
    Fully remote
    Oracle
    MS SQL
    Azure

    Administrator/ka Systemu Kafka