• Job offers
  • All offersBiałystokDevOpsSite Reliability Engineer
    Site Reliability Engineer
    New
    DevOps
    XTB

    3 559 - 7 118 USDNet/month - B2B
    3 305 - 6 355 USDGross/month - Permanent
    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    B2B, Permanent
    Operating mode
    Remote
    XTB

    XTB

    Tworzymy XTB - prężnie rozwijającą się polską firmę produktową działającą w branży inwestycyjnej. Naszym flagowym produktem jest wielokrotnie nagradzana Platforma XTB, z której korzysta ponad milion użytkowników na całym świecie. Posiadamy prawie 20 lat doświadczenia na rynku. W tym czasie otworzyliśmy oddziały w ponad 13 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chile i innych. Mamy jeden wspólny cel - chcemy, aby Platforma XTB była najbardziej niezawodną i funkcjonalną aplikacją inwestycyjną na rynku! 📲

    Company profile

    Tech stack

      DevOps

      regular

      CI/CD

      regular

      Grafana

      regular

      Docker

      regular

      GitLab

      regular

      Kubernetes

      regular

      Python

      regular

      SRE

      regular

      IaC

      nice to have

      GCP

    Job description

    Online interview

    Misją XTB jest budowanie platformy inwestycyjnej dostępnej dla każdego. Ważną częścią tej misji jest budowanie zaufania do platformy XTB, co wymaga niezawodności w działaniu i wysokiej jakości oprogramowania.

    Zakres obowiązków:

    Zapewnienie stabilności i niezawodności systemów produkcyjnych,

    • Monitorowanie, analiza i optymalizacja wydajności aplikacji i infrastruktury,
    • Tworzenie i zarządzanie narzędziami do monitorowania, alertowania oraz diagnozowania awarii,
    • Współpraca z zespołami produktowymi w celu poprawy dostępności i efektywności usług,
    • Rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością i dostępnością systemów,
    • Udział w zarządzaniu incydentami oraz analizie problemów poawaryjnych (w tym pełnienie roli Incydent Managera w systemie dyżurowym).

    Wymagania:

    • 2-5 lat doświadczenia w roli SRE, DevOps lub pokrewnym stanowisku,
    • Znajomość i rozumienie koncepcji inżynierii oprogramowania,
    • Znajomość narzędzi monitorowania i zarządzania incydentami (np. Prometheus, Grafana, ELK, Opsgenie/Pagerduty),
    • Zrozumienie koncepcji CI/CD oraz automatyzacji wdrożeń (Gitlab),
    • Znajomość języków skryptowych (Python),
    • Doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą opartą na kontenerach (Docker, Kubernetes),
    • Umiejętność rozwiązywania problemów i analityczne podejście do zadań,
    • Znajomość praktyk ITIL w zakresie zarządzania incydentami i problemami (JSM).

    Mile widziane:

    • Certyfikaty związane z chmurą (Azure, GCP),
    • Doświadczenie z narzędziami do orkiestracji kontenerów (np. Kubernetes),
    • Znajomość praktyk Infrastructure as Code (IaC), takich jak Terraform,
    • Doświadczenie pracy na stanowisku Software Engineer.

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie w rozpoznawalnej firmie z branży FinTech,
    • Wpływ na produkt używany przez ponad milion Klientów,
    • Decyzyjność i samodzielność jako Kierownik Projektu,
    • Projekt w skali globalnej zakładający współpracę z oddziałami XTB na całym świecie,
    • Pakiet benefitów.
    All offersBiałystokDevOpsSite Reliability Engineer

    Check similar offers

    DevOps Engineer

    New
    APN Promise S.A.
    3.81K - 5.59K USD
    Fully remote
    Python
    Go
    CI/CD

    DevOps Engineer (Big Data)

    New
    Britenet
    5.47K - 6.81K USD
    Fully remote
    Terraform
    PostgreSQL
    Ansible

    New
    Onwelo Sp. z o.o.
    4.32K - 5.85K USD
    Lublin
    Fully remote
    CI/CD
    AWS