• Job offers
  • All offersSopotAnalyticsBusiness-System Analyst
    Business-System Analyst
    New
    Analytics
    ERGO Hestia

    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    Permanent
    Operating mode
    Hybrid

    Tech stack

      Zbieranie wymagań

      regular

      Dokumentacja

      regular

      Analiza wymagań

    Job description

    Twój zakres obowiązków:

    • zbieranie i analiza wymagań – identyfikacja i dokumentowanie wymagań biznesowych i systemowych na podstawie rozmów z interesariuszami oraz analiza potrzeb i celów biznesowych,
    • modelowanie procesów biznesowych – analiza i mapowanie istniejących procesów biznesowych oraz projektowanie nowych rozwiązań w celu ich usprawnienia
    • współpraca z zespołem developerskim – bliska współpraca z programistami, testerami i architektami systemów w celu zapewnienia, że wymagania biznesowe są poprawnie rozumiane i realizowane,
    • tworzenie dokumentacji – przygotowywanie dokumentacji analitycznej, takiej jak diagramy procesów (UML), przypadki użycia (use cases) czy dokumentacja techniczna wspierająca procesy deweloperskie,
    • facylitacja spotkań z interesariuszami – organizowanie i prowadzenie spotkań z interesariuszami oraz zespołem projektowym w celu omawiania wymagań, rozwiązywania problemów i zarządzania oczekiwaniami,
    • przekładanie wymagań biznesowych na techniczne – przekształcanie potrzeb biznesowych na specyfikacje techniczne zrozumiałe dla zespołu deweloperskiego, w tym user stories i kryteria akceptacji,
    • zarządzanie wymaganiami – monitorowanie i śledzenie zmian w wymaganiach biznesowych, zapewniając ich spójność z celami projektu oraz dostarczanie aktualnych informacji zespołowi,
    • uczestnictwo w cyklu życia projektu – aktywne zaangażowanie w każdy etap projektu, od analizy przedwdrożeniowej po wdrożenie i wsparcie po wdrożeniu, zapewniając ciągłe dopasowanie produktu do potrzeb biznesowych,
    • analiza ryzyka i rekomendacje – identyfikowanie potencjalnych zagrożeń i problemów związanych z realizacją wymagań oraz proponowanie rozwiązań mających na celu minimalizację ryzyka

    Nasze wymagania:

    • 2 letnie doświadczenie w roli Analityka/Analityczki Systemowo-Biznesowej,
    • doświadczenie w zakresie zbierania wymagań, modelowania procesów biznesowych oraz współpracy z zespołami deweloperskimi przy tworzeniu rozwiązań IT,
    • doświadczenie w identyfikowaniu, dokumentowaniu oraz analizie wymagań biznesowych i technicznych,
    • doświadczenie w pracy z narzędziami wspierającymi analizy,
    • umiejętność przekładania wymagań biznesowych na techniczne, zrozumienie architektury systemów informatycznych oraz zasad działania integracji między systemami​​

    To oferujemy:

    • pracę w firmie będącej jednym z liderów rynku ubezpieczeń w Polsce,
    • stabilne zatrudnienie w oparciu o Umowę o pracę,
    • pracę w systemie hybrydowym (4 dni pracy zdalnej, 1 dzień pracy z biura)
    • elastyczne godziny rozpoczynania pracy (możliwość rozpoczęcia pracy 7-9),
    • innowacyjne środowisko pracy i możliwość udziału w ciekawych projektach, które niejednokrotnie wyznaczają trendy na rynku,
    • narzędzia umożliwiające realizację celów,
    • realny wpływ na swój rozwój oraz ścieżkę kariery,
    • najwyższe standardy pracy,
    • pakiet benefitów
    All offersSopotAnalyticsBusiness-System Analyst

    Check similar offers

    IT Project Manager

    New
    Fast White Cat
    3.05K - 3.56K USD
    Poznań
    Fully remote
    Project Management
    Agile
    English

    IT Analyst

    New
    SCALO
    4.32K - 4.83K USD
    Fully remote
    UML
    BPMN
    REST API

    Business/System Analyst

    New
    B2B Soft
    5K USD
    Fully remote
    Analytics