• Job offers
  • IT/OT Security Administrator
    New
    Security

    IT/OT Security Administrator

    Gdańsk
    5 721 - 6 356 USDNet/month - B2B
    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    B2B
    Operating mode
    Office
    Avenga

    Avenga

    We are a team of IT and digital transformation experts. Strategic consulting, customer experience service, software development, and outsourcing of top-class IT specialists is what we do (and more!).

    Company profile

    Tech stack

      IT/OT Security

      advanced

      Network Administration

      advanced

      IEC 62443

      advanced

      IT/OT

      advanced

      Ubuntu

      regular

      VMware

    Job description

    Online interview

    IT/OT Security Engineer - on-site (Gdańsk)

    Poszukujemy w pełni samodzielnego specjalisty z solidnym background'em, który będzie się dzielił wiedzą z resztą zespołu. Praca przy automatyzacji terminala. Preferowane doświadczenie w zarządzaniu procesem, uczestnictwo we wdrożeniach. Rola nastawiona na cyberbezpieczeństwo w obszarze IT/OT.

    Od kiedy: asap

    Czas trwania: na ten moment maksymalnie 1 rok

    Doświadczenie: Mid/Senior

    Angielski: poziom komunikatywny min. B2

    Proces rekrutacyjny: 1 główny etap:

    - Rozmowa on-site 1h z HR + Managerem Technicznym.

    Praca: głównie stacjonarnie

    Obowiązki:

    • projektowanie, rozmieszczanie i konfiguracja infrastruktury sieciowej
    • instalacja, konfiguracja i utrzymanie firewall, routerów, przełączników i innych urządzeń sieciowych
    • konfiguracja adresacji IP, VLAN
    • wdrażanie polityk zabezpieczeń, zarządzanie dostępem i uwierzytelnianiem
    • wdrażanie systemów Firewall, Intrusion Detection System oraz Intrusion Prevention System
    • diagnozowanie i usuwanie awarii sprzętowych i oprogramowania
    • przygotowywanie specyfikacji technicznych przy zakupie sprzętu i systemów sieciowych
    • konfiguracja i projektowanie sieci w środowisku przemysłowym
    • wsparcie w wyborze kontrahentów IT/OT
    • sporządzanie dokumentacji technicznej

    Umiejętności i doświadczenie:

    • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z IT/OT security (w tym znajomość standardu IEC 62443)
    • bardzo dobra znajomość zagadnień sieciowych (Przełączniki, Routery, Firewall)
    • doświadczenie pracy z urządzeniami sieciowymi IDS/IPS
    • znajomość systemu operacyjnego Linux (w szczególności Ubuntu) na poziomie administratora,
    • znajomość systemów SCADA lub HMI lub PLC lub innych systemów OT
    • umiejętność konfiguracji i utrzymania usług w sieci firmowej (np. DNS, DHCP, Open VPN, LDAP/Active Directory)
    • umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów w sieciach komputerowych (podstawowa wiedza za zakresu sieci komputerowych)
    • znajomość zagadnień monitoringu sieci i systemów IT oraz bezpieczeństwa IT
    • doświadczenie w zarządzaniu maszynami wirtualnymi (np. VMWare)
    • praca z dokumentacją techniczną
    • wykształcenie z kierunku informatyki lub pokrewne

    Mile widziane:

    • doświadczenie we wdrażaniu systemów Firewall (Checkpoint/Fortigate)
    • znajomość protokołów przemysłowych (np. Profinet/Modbus)
    • znajomość NIST SP 800-82: Guide to Industrial Control Systems (ICS) Security
    • doświadczenie w pracy w środowisku urządzeniami sieciowymi Cisco
    • programowanie suwnic nabrzeżowych, znajomość sterowników PLC Siemens lub ABB.
    • Doświadczenie w przemyśle ciężkim

    File upload
    Add document

    Format: PDF, DOCX, JPEG, PNG. Max size 5 MB

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    I agree to the processing of my personal data provided by me, not mentioned in art. 221 § 1 of the Labor Code, or other ...more

    Check similar offers

    Security Audit Compliance Analyst

    New
    Appfire
    2.61K - 4.15K USD
    Gdańsk
    Fully remote
    Compliance
    Security audits
    SOC2

    Technology Specialist CDO (Platform Security Engineer)

    New
    Heineken
    Undisclosed Salary
    Kraków
    Azure Sentinel
    Microsoft Deferender
    Azure

    Security by Design Specialist

    New
    POLSKIE EPŁATNOŚCI Sp. z o.o.
    Undisclosed Salary
    Gdańsk
    Fully remote
    Security by Design