• Job offers
  • Inżynier SysOps Linux DNS
    New
    DevOps

    Inżynier SysOps Linux DNS

    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    B2B
    Operating mode
    Hybrid
    Redge Technologies

    Tworzymy innowacyjne rozwiązania w dziedzinie wideostreamingu i cyberbezpieczeństwa. Jesteśmy częścią Grupy Play. Specjalizujemy się w technologiach chmurowych, wysokiej skalowalności, sieciach i programowaniu niskopoziomowym.

    Company profile

    Tech stack

      DNS

      regular

      Linux

      regular

      TCP/IP

      regular

      Puppet

      nice to have

      Ansible

      Grafana

    Job description

    Online interview

    W Redge Technologies tworzymy innowacyjne rozwiązania w obszarze wideo streamingu oraz cyberbezpieczeństwa. Należymy do grupy Play, będącej częścią francuskiej grupy telekomunikacyjnej Iliad. Specjalizujemy się w technologiach chmurowych, wysokiej skalowalności, sieciach i programowaniu niskopoziomowym.

    Nasz flagowy produkt, Redge Media, to platforma technologiczna dla telewizji internetowej, wybierana przez globalnych nadawców i operatorów telekomunikacyjnych, takich jak TVN Warner Bros. Discovery, Grupa Play, TVP, Canal+, Go3 czy Wirtualna Polska. Nasze rozwiązania są wdrażane przez czołowych graczy w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Południowej.

    Zakres obowiązków

    • Prace nad rozwojem i utrzymaniem (II / III linia) wielkoskalowego rozproszonego systemu DNS.
    • Tworzenie rozwiązań monitoringu, observability (w oparciu o Zabbix/Nagios, Clickhouse / Vector / Victoria / Grafana itp).
    • Tworzenie i rozwijanie rozwiązań automatyzujących powtarzalne prace.
    • Praca w charakterze sysops / devops na potrzeby innych projektów (100% linux - Debian / Ubuntu / Gentoo).

    Wymagania

    • Bardzo dobra praktyczna znajomość systemu Linux.
    • Bardzo dobra praktyczna znajomość protokołu DNS i serwerów usług (np. BIND, Knot, PowerDNS).
    • Dobra znajomość sieci TCP/IP (troubleshooting, tuning).
    • Umiejętność sporządzania oraz czytania ze zrozumieniem dokumentacji technicznej (najlepiej w j. angielskim).

    Mile widziane

    • Znajomość zagadnień routingu BGP i Anycast.
    • Znajomość narzędzi wspierających automatyzację konfiguracji (np. Puppet, Ansible).
    • Praktyczna znajomość narzędzi wspierających monitoring i gromadzenie danych np. Grafana, Clickhouse.
    • Znajomość zagadnień z zakresu rozwiązań CDN i kodowania / streamingu Video.

    Oferujemy

    • Zindywidualizowane wsparcie rozwoju zawodowego – Każdy dysponuje budżetem w kwocie 5000 PLN brutto/rok do przeznaczenia na szkolenia, udział w konferencjach, forach, meet-upach, dostęp do platform do nauki online itp.).
    • Dofinansowanie zajęć z języka angielskiego – Zajęcia organizujemy w formie online z lektorem, 50% płacisz Ty 50% my.
    • Pracę z doświadczonymi specjalistami dziedzinowymi – 75% naszej załogi specjalistycznej to osoby o doświadczeniu na poziomie Mid lub Senior.
    • Spotkania integracyjne – Każdy zespół dysponuje budżetem integracyjnym, a ponadto przynajmniej dwa razy w roku organizujemy spotkania dla całej załogi, w tym 3-dniowy, epicki wyjazd integracyjny.
    • Elastyczność we współpracy – Oferujemy różne formy współpracy, a pracując z nami masz możliwość realizacji różnorodnych zadań i pełnienia różnych funkcji. Dajemy również możliwość dopasowania godzin pracy do preferencji życiowych. Dostępne są też różne formy organizacji pracy: stacjonarna, hybrydowa lub zdalna (z zastrzeżeniem, że nasze biuro znajduje się w Warszawie).
    • Solidny sprzęt komputerowy – Obecnie udostępniamy notebooki Lenovo lub Mac w zależności od roli i technologii, w której pracujesz.
    • Dofinansowanie do opieki medycznej LUX MED oraz dofinansowanie MultiSport.

    Check similar offers

    Cloud Infrastructure Engineer

    New
    Tatum
    Fully remote
    GCP
    CloudFormation
    Ansible

    Azure Data Factory Developer

    New
    Eviden
    Fully remote
    Azure Data Factory
    ETL
    Data Integration

    Site Reliability Engineer (Mid)

    New
    Akamai Technologies
    3.26K - 3.51K USD
    Fully remote
    Golang
    Terraform
    Linux

    DevOps Specialist

    New