• Job offers

    Employment Type
    Permanent
    Operating mode
    Remote

    Tech stack

      Java

      advanced

      CI\CD

      regular

      AWS / Azure

      regular

      REST API

      regular

      Docker / Kubernetes

      regular

      Microsevices

      regular

      Spring

      regular

      SIP / RTP

      nice to have

      GStreamer

    Job description

    Online interview
    Friendly offer

    Nasz klient to wiodąca firma zajmująca się tworzeniem innowacyjnych technologii w obszarze bezpieczeństwa i ochrony. Kierują się wspólnym celem, jakim jest pomoc ludziom w osiąganiu ich pełnego potencjału w kluczowych momentach życia. Codziennie dążą do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, ponieważ wierzą, że tylko wtedy, gdy ludzie czują się bezpiecznie, mogą być najlepsi.

    Specjalizują się w budowie krytycznych urządzeń komunikacyjnych i sieci, a także w tworzeniu systemów zabezpieczeń wideo opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, które integrują głos, wideo i dane w jednym centrum dowodzenia, umożliwiają efektywną współpracę między agencjami publicznymi, a przedsiębiorstwami. Ich misją jest połączenie tych, którzy potrzebują pomocy, z tymi, którzy mogą ją zaoferować. Praca w tej organizacji ma realne znaczenie, a ich innowacyjne podejście przyczynia się do tworzenia bezpieczniejszego świata.

    Stanowisko: Java Architect.

    Lokalizacja biura: Kraków.

    Model pracy: zdalny lub hybrydowy (wizyty w biurze 1 raz w miesiącu).

    Stack technologiczny: Java, Kotlin, Spring Boot, Quarkus, Kubernetes/Docker, GitHub, Azure DevOps, ELK Stack + Prometheus/Grafana, Redis, Azure & AWS, SIP/RTP/WebRTC/MSRP, Gstreamer, RUST, Asterisk, Postgresql, NGINX, Angular, TypeScript, JavaScript, Selenium\Playwright.

    Opis produktów:

    Zespoły są odpowiedzialne za tworzenie zupełnie nowych, kluczowych produktów firmy, hostowanych w chmurze, które usprawniają przechwytywanie, korelację i dystrybucję informacji krytycznych w czasie rzeczywistym, co poprawia podejmowanie decyzji w zakresie dyspozycji, zwiększa świadomość i bezpieczeństwo osób ratujących życie, a także umożliwia inteligentne i kontekstowe pozyskiwanie informacji. Oba produkty są skierowane do służb publicznych (policja, strażacy, wojsko) oraz przedsiębiorstw komercyjnych. Zespół odpowiada za pełny cykl życia oprogramowania, który obejmuje rozwój, testowanie i utrzymanie budowanych systemów.. Dynamicznie rozwijający się dział składa się z zrównoważonych zespołów Agile, które wykorzystują pełen wachlarz doświadczeń w tworzeniu oprogramowania oraz stosują podejście DevOps. Zespoły są odpowiedzialne za pełen cykl tworzenia oprogramowania: od projektowania, przez implementację, testowanie, aż po dostarczanie i utrzymanie w modelu wsparcia 24/7.

    Zadania:

    • Rozwój i utrzymanie platformy krytycznej: Współpraca z zespołem w celu rozszerzenia możliwości istniejących technologii oraz rozwijania nowych funkcjonalności,
    • Projektowanie architektury systemów: Definiowanie, tworzenie i utrzymanie architektury rozproszonych systemów,
    • Implementacja i testowanie: Uczestnictwo w procesie tworzenia oprogramowania, w tym implementacji, testowania oraz dostarczania rozwiązań zgodnych z najlepszymi praktykami,
    • Zarządzanie cyklem życia oprogramowania: Wspieranie procesów CI/CD oraz automatyzacji testów w projektach,
    • Współpraca w zespole: Aktywne uczestnictwo w spotkaniach zespołu, planowanie i organizowanie pracy, zaangażowanie się w złożone zadania, wsparcie zespołu,
    • Realny, silny wpływ na tworzone produkty, jak i cały dział, jako lider techniczny i/lub z managerskiego punku widzenia.

    Główne wymagania:

    • Ponad 12 lat doświadczenia w budowaniu produktów i kierowaniu ich architekturą,
    • Praktyczna wiedza na temat microservices lub innych systemów rozproszonych,
    • Doświadczenie z: Java, Spring, REST API, AWS / Azure, CI\CD,
    • Znajomość Kubernetes / Docker lub innej alternatywy,
    • Doświadczenie w systemach rozproszonych (np. microservices architecture lub wielokrotna topologia klient-serwer lub inna alternatywa),
    • Praktyczne doświadczenie w następujących aspektach: Testowanie automatyczne, Obserwowalność i monitorowanie, Systemy wiadomości.
    • Umiejętności przywódcze w zakresie technicznym i/lub menedżerskim,
    • Umiejętności organizacyjne, związane z planowaniem pracy zespołu,
    • Umiejętność wpływu na zespół, produkt, jak i cały dział,
    • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego, pozwalające na efektywną komunikację z klientami w Ameryce Północnej (min. B2),
    • Wykształcenie wyższe z dziedziny informatyki, inżynierii oprogramowania, matematyki lub pokrewnych.

    Mile widziane:

    • Doświadczenie w RabbitMQ / AMQ,
    • Znajomość SIP, RTP,
    • Doświadczenie w GStreamer,
    • Wiedza z zakresu sieci.

    Firma oferuje:

    • Stałą, długofalową współprace na podstawie umowę o pracę (KUP 50-75%),
    • Prace zdalną lub hybrydowa (wg preferencji) - wizyty w biurze 1 raz w miesiącu,
    • Pełnienie jednej w kluczowych ról w strukturach firmy, istotnej dla całej organizacji,
    • Realny, widoczny na zespół, tworzone produkty, jak i cały dział,
    • Pracę bez nadzoru innych członków zespołu,
    • Pracę w międzynarodowym środowisku,
    • Prace przy innowacyjnych, rozwojowych projektach,
    • Elastyczne godziny pracy (start między 7:00-10;00),
    • 8-godzinny dzień pracy (wliczając 30-minutową przerwę na lunch),
    • Prywatną opiekę medyczną,
    • Kartę Multisport,
    • Ubezpieczenie na życie (dwa roczne dochody),
    • Plan zakupu akcji pracowniczych z 15% zniżką,
    • Plan emerytalny (3,5% wynagrodzenia brutto),
    • Ulga podatkowa IP (do 80%),
    • System corocznych podwyżek wynagrodzenia (w zależności od wyników indywidualnych),
    • System corocznych premii (w zależności od wyników firmy),
    • Nowoczesne biuro w Krakowie.
    All offersKrakówJavaJava Architect

    File upload
    Add document

    Format: PDF, DOCX, JPEG, PNG. Max size 5 MB

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA SA, z siedzibą we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 241G, 53-234 Wrocław, ...more

    Check similar offers

    Tech Lead (Java)

    New
    Decerto
    6.41K - 7.26K USD
    Zielona Góra
    Fully remote
    Spring
    Java
    Microservice Architecture

    Senior Java/Spring Developer

    New
    Bespokesoft
    4.58K - 6.36K USD
    Fully remote
    Agile
    Java
    Spring

    Senior Java Cloud Developer

    New
    Grape Up
    4.65K - 6.69K USD
    Wrocław
    Fully remote
    Java