• Starszy referent/specjalista w Wydziale Cyberbezpieczeństwa w Biurze Organizacyjnym
    New
    Security

    Starszy referent/specjalista w Wydziale Cyberbezpieczeństwa w Biurze Organizacyjnym

    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    Permanent
    Operating mode
    Office

    Tech stack

      PaloAlto

      regular

      SIEM

      regular

      IDS/IPS

      regular

      ISO1-7

    Job description

    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

    • identyfikacja, ocena i zarządzanie ryzykiem związanym z bezpieczeństwem informacji i systemów informatycznych,
    • w celu minimalizowania ryzyka wystąpienia incydentów bezpieczeństwa i ochrona organizacji przed atakami cybernetycznymi;
    • monitorowanie systemów i sieci w celu wykrywania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa, analiza oraz obsługa incydentów;
    • projektowanie i wdrażanie i utrzymanie rozwiązań bezpieczeństwa informatycznego. Uczestnictwo w tworzeniu polityk bezpieczeństwa, zarządzanie systemami zabezpieczeń i wdrażanie technologii ochrony danych;
    • prowadzenie szkoleń w zakresie świadomości bezpieczeństwa dla pracowników organizacji, aby zwiększyć ich wiedzę na temat zagrożeń cybernetycznych i praktyk bezpieczeństwa;
    • badanie i analiza zagrożeń i trendów w dziedzinie Cyberbezpieczeństwa, identyfikacja słabych punktów w systemach
    • i proponowanie odpowiednich środków zaradczych;
    • wsparcie członków zespołu w realizacji zadań będących we właściwości Wydziału Cyberbezpieczeństwa.

    Wymagania:

    • wykształcenie średnie o profilu cyberbezpieczeństwo/informatyka lub pokrewnym, preferowane rozpoczęte studia wyższe na kierunku cyberbezpieczeństwo, informatyka lub pokrewnym,
    • minimum 4 lata pracy zawodowej,
    • doświadczenie w zakresie obsługi i rozwoju systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego,
    • umiejętność formułowania wymagań bezpieczeństwa dla projektów i rozwiązań wdrażanych w organizacji w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego,
    • umiejętność planowania i wdrażania rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa,
    • umiejętność opracowywania procedur awaryjnych, scenariuszy reakcji na ataki cybernetyczne,
    • umiejętność identyfikowania, analizowania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa,
    • umiejętność identyfikowania luk w zabezpieczeniach systemów teleinformatycznych,
    • umiejętność monitorowania stanu bezpieczeństwa poszczególnych elementów systemów teleinformatycznych, w tym przeglądania logów i informacji powstałych w narzędziach monitorujących bezpieczeństwo systemów informatycznych,
    • umiejętność przeprowadzania audytów i testów bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych,
    • umiejętność prowadzenia analiz i przedkładania raportów i wniosków w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego, w tym niezwłoczne raportowanie wykrytych incydentów oraz uruchamianie alertów w wyspadku zidentyfikowania zagrożeń w środowisku teleinformatycznym,
    • znajomość obsługi narzędzi i oprogramowania:siem, Paloalto, ssh, vim, MS Office, windowsk, linux,
    • znajomość obsługi systemów bezpieczeństwa, tj.: IDS/IPS, FW, AV,SIEM, protokołów sieciowych ISO1-7, serwerów Unix /Linux, Microsoft,
    • umiejętność pracy w zespole,
    • gotowość pracy zmianowej w celu zapewnienia dyżurów 24h.

    Wymagania dodatkowe:

    • znajomość narzędzi związanych z bezpieczeństwem sieci takie jak FW, VPN,
    • wiedza z zakresu technik zabezpieczania sieci przez atakami, zarządzanie zaporami ogniowymi, wykrywanie intruzów
    • i tworzenie polityk bezpieczeństwa,
    • znajomość narzędzi służących do monitorowania bezpieczeństwa i zarządzania ruchem sieciowym,
    • wykształcenie wyższe o profilu cyberbezpieczeństwo / informatyka.

    Oferujemy:

    ·       stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;

    ·       dostęp do szkoleń, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;

    ·       dodatkowe wynagrodzenie (tzw. trzynastka);

    ·       dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci;

    ·       składka PPK od pracodawcy w wysokości 4%.

    Wymagane dokumenty:

    ·       życiorys zawodowy (CV) w języku polskim;

    ·       dyplom potwierdzający wykształcenie wymagane w ogłoszeniu.

    Check similar offers

    IT Security Engineer

    New
    CloudFerro S.A.
    3.99K - 5.49K USD
    Warszawa
    SIEM
    Network
    Linux

    Threat Intelligence Analyst

    New
    BNP Paribas SA oddział w Polsce
    Warszawa
    Threat hunting
    threat intelligence
    Cybersecurity

    McAfee EPS Technical Engineer

    New
    DCV Technologies
    3.75K - 3.99K USD
    Lublin
    Fully remote
    Security
    malware
    McAfee ePO