• Job offers
  • Senior Java Backend Developer
    New
    Java

    Senior Java Backend Developer

    Warszawa
    6 229 - 6 727 USDNet/month - B2B
    Full-time
    Experience
    Senior
    Employment Type
    B2B
    Operating mode
    Remote
    Link Group

    Link Group

    We're a team of tech enthusiasts who love putting together amazing IT teams for Fortune 500 companies and startups across the globe. Our goal is to help you find your ideal job and work with some of the biggest players in the tech industry.

    Company profile

    Tech stack

      Java

      advanced

      Spring

      advanced

      Spring Boot

      advanced

      Git

      advanced

      GitHub

      advanced

      PostgreSQL

      regular

      Azure

      junior

    Job description

    Online interview

    Zakres obowiązków:

    • Projektowanie i implementacja nowych funkcjonalności w aplikacjach backendowych, z wykorzystaniem technologii Java, Spring oraz Spring Boot.
    • Używanie Hibernate do efektywnej komunikacji z bazami danych PostgreSQL oraz zapewnienie integralności i jakości danych.
    • Praca w zespole Agile, uczestnictwo w codziennych stand-upach, retrospektywach oraz planowaniu sprintów.
    • Identyfikowanie oraz rozwiązywanie problemów technicznych, w tym debugowanie kodu oraz analiza błędów.
    • Konstruktywne uczestnictwo w przeglądach kodu, zapewniając najwyższą jakość dostarczanego oprogramowania.
    • Tworzenie oraz aktualizacja dokumentacji technicznej i użytkowej dla rozwijanych funkcjonalności.
    • Współpraca z zespołem DevOps w zakresie integracji i wdrażania aplikacji na platformie Azure, korzystając z rozwiązań stworzonych przez ekspertów w tej dziedzinie.

    Wymagania:

    • Język programowania: Java
    • Frameworki: Spring, Spring Boot
    • ORM: Hibernate
    • Baza danych: PostgreSQL
    • Chmura: Doświadczenie z Azure będzie mile widziane, ale nie jest wymagane, ponieważ inżynier nie będzie odpowiedzialny za konfigurowanie środowisk chmurowych ani budowanie pipeline'ów. Będzie korzystał z tego, co stworzyli nasi eksperci DevOps.
    • Język angielski: Bardzo dobra znajomość w mowie i piśmie.

    Umiejętności:

    • Komfortowe poruszanie się w środowisku Agile.
    • Abstrakcje baz danych, takie jak Hibernate.
    • Doświadczenie w systemach kontroli wersji, takich jak GIT, w tym zarządzanie różnymi gałęziami. Preferowane platformy to Bitbucket oraz GITHUB.
    • Silne umiejętności debugowania i rozwiązywania problemów.
    • Doskonałe umiejętności komunikacyjne w mowie i piśmie.
    • Zdolność do zwracania uwagi na szczegóły oraz orientacja na jakość, z umiejętnością dostrzegania szerszego kontekstu.
    • Aktywny udział w przeglądach kodu.
    • Umiejętność dzielenia wymagań na mniejsze zadania.

    Check similar offers

    Java Developer

    New
    Espeo Software Sp. z o.o.
    4.19K - 5.86K USD
    Fully remote
    Java
    SQL
    Microservices

    Principal Software Engineer (AI/ ML- Python, JAVA)

    New
    HERE Technologies
    6.23K - 9.47K USD
    Fully remote
    Machine Learning
    C++
    Java

    Backend Engineer

    New
    Avenga
    6.48K - 7.72K USD
    Olsztyn
    Fully remote
    Java
    Spring