• Job offers
  • Network Security Engineer
    New
    Security

    Network Security Engineer

    5 085 - 6 356 USDNet/month - B2B
    Full-time
    Experience
    Junior
    Employment Type
    B2B
    Operating mode
    Remote
    Link Group

    Link Group

    We're a team of tech enthusiasts who love putting together amazing IT teams for Fortune 500 companies and startups across the globe. Our goal is to help you find your ideal job and work with some of the biggest players in the tech industry.

    Company profile

    Tech stack

      English

      advanced

      NGFW

      regular

      NDR

      regular

      VPN

      regular

      Security

    Job description

    Twój zakres obowiązków

    • Konfiguracja reguł kontroli ruchu sieciowego, zapewniając jego bezpieczne i optymalne przepływy.
    • Zarządzanie platformą firewall oraz monitorowanie jej działania.
    • Realizacja wymagań sieciowych biznesu z naciskiem na bezpieczeństwo i zgodność z wytycznymi.
    • Regularny przegląd i optymalizacja reguł sieciowych, eliminacja nieużywanych połączeń oraz identyfikacja odstępstw od norm.
    • Współpraca z zewnętrznymi firmami przy realizacji projektów, audytów oraz innych działań związanych z bezpieczeństwem.
    • Opracowywanie zaleceń, procedur i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa dla zespołów deweloperskich, DevOps i innych działów technicznych.
    • Praca w złożonym, zróżnicowanym środowisku IT oraz OT, które obejmuje m.in. systemy przemysłowe.

    Wymagania:

    • Co najmniej 3-4 lata doświadczenia w obszarze technologii i produktów związanych z bezpieczeństwem sieci, takich jak NGFW, NDR, VPN, NAC, czy DLP.
    • Znajomość protokołów sieciowych oraz standardów bezpieczeństwa w sieciach.
    • Wiedza na temat mechanizmów zabezpieczających, takich jak autentykacja, szyfrowanie i ochrona danych.
    • Doświadczenie z narzędziami do zarządzania podatnościami i zagrożeniami.
    • Umiejętność tworzenia i wdrażania polityki bezpieczeństwa sieci.
    • Znajomość usług sieciowych, takich jak nginx, httpd, HAProxy, Samba, NFS, iSCSI, squid.
    • Zrozumienie zasad cyberbezpieczeństwa, w tym Zero Trust i Rule of Least Privilege.
    • Nastawienie na rozwiązywanie problemów oraz kreatywne podejście do wyzwań.
    • Umiejętność pracy z dokumentacją – zarówno jej tworzenie, jak i wykorzystywanie.

    Dodatkowe atuty:

    • Certyfikaty potwierdzające wiedzę z zakresu bezpieczeństwa sieciowego.
    • Doświadczenie z cyberbezpieczeństwem, np. w obszarze CTF, red team, blue team.
    • Znajomość rozwiązań PaloAlto i/lub F5.
    • Doświadczenie w pracy z systemami ITSM.
    • Udział w projektach skoncentrowanych na bezpieczeństwie sieci.
    • Znajomość języka angielskiego.

    Check similar offers

    Cloud Security Architect

    New
    Alior Bank SA
    Undisclosed Salary
    Kraków
    Google Cloud Platform
    Entra ID
    Microsoft Azure

    Security Architect (part-time)

    New
    Glorium Technologies
    Undisclosed Salary
    Remote
    Fully remote
    Architecture
    CI/CD
    AWS

    IT Security Administrator / SOC Analyst

    New
    Experis Manpower Group
    3.03K - 3.53K USD
    Warszawa
    Cybersecurity
    Windows