• Job offers
  • Analityk Biznesowy IT / Analityczka Biznesowa IT
    New
    Analytics

    Analityk Biznesowy IT / Analityczka Biznesowa IT

    Warszawa
    2 503 - 5 007 USDGross/month - Permanent
    Full-time
    Experience
    Senior
    Employment Type
    Permanent
    Operating mode
    Hybrid
    ING Bank Śląski

    Sprawdź jak wykorzystujemy technologie, które znasz w dużej organizacji finansowej. Nasza praca? Budowanie banku przyszłości.

    Company profile

    Tech stack

      UML

      advanced

      REST

      advanced

      BPMN

      advanced

      Kafka

      advanced

      SQL

      advanced

      Enterprise Architect

    Job description

    O stanowisku

    Forma zatrudnienia: umowa o pracę

    Lokalizacja: Warszawa (hybrydowo)

    Wynagrodzenie: 10 000 – 20 000 zł brutto

    Opis zespołu: Dział Płatności Zagranicznych jest zespołem odpowiedzialnym za realizację zadań z zakresu rozwoju i utrzymania systemów płatności (SWIFT, SORBENT, TARGET, SEPA) w ING Banku Śląskim. Obecne prace skupiają się na zapewnieniu zgodności ze standardem ISO 20022 w ramach przeprowadzenia transformacji komunikacji płatniczej ze standardu MT na MX. W obszarze tych działań poszukujemy doświadczonego Analityka/Analityczki, który/a będzie stanowić wsparcie dla działu Developerów, DevOps'ów oraz testerów w ramach inicjatyw programistycznych realizowanych na potrzeby regulacyjno-legislacyjne oraz tych zlecanych przez jednostki biznesowe. Analityk/Analityczka będzie odpowiadać również za współpracę i komunikację w ramach grupy ING z zakresu wymiany komunikacji SWIFT'owej.

    Twoje zadania

    • przygotowujesz analizę biznesową oraz systemową aplikacji bankowych
    • odpowiadasz za współpracę z dostawcą
    • prowadzisz i utrzymujesz dokumentację biznesową realizowanych wdrożeń (w tym UML)
    • przygotowujesz wymagania biznesowe dla nowych funkcjonalności
    • współpracujesz z programistami i testerami w zakresie rozwoju aplikacji oraz dbania o ich jakość
    • koordynujesz wdrożenia aplikacji w środowisku chmurowym
    • współpracujesz z zespołami UX/UI, copywriting i jednostkami operacyjnymi
    • wspierasz testy integracyjne i e2e
    • odpowiadasz za dekompozycję zadań wyznaczonych do realizacji w sprincie
    • wspierasz zespół przy prowadzeniu backlogu w ServiceNow
    • realizujesz cykliczne zadania związane z bezpieczeństwem aplikacji
    • odpowiadasz za rozwiązywanie incydentów

    Nasze oczekiwania

    • masz wykształcenie techniczne
    • znasz standardy MT, MX, ISO 20022, SWIFT
    • posiadasz doświadczenie w projektach związanych z rozwojem systemów IT
    • masz doświadczenie zawodowe w obszarze analizy biznesowej i systemowej
    • znasz notacje wykorzystywane w trakcie procesu analizy biznesowej i systemowej – BPMN, UML
    • cechuje Cię umiejętność analitycznego myślenia oraz analizy logów (m.in. splunk)
    • znasz obszar testowania aplikacji (test plany, pakiety, przypadki testowe w ServiceNow)
    • masz wiedzę na temat komunikacji miedzy systemami (REST, KAFKA, WSO2)
    • cechuje się Znajomość i umiejętność budowy algorytmów i struktur danych
    • znasz SQLa

    Mile widziane

    • znajomość środowiska/otoczenia bankowego
    • znajomość komunikatów SWIFT
    • znajomość regulacji płatniczych - AML, KYC, PSD2,GDPR, etc.
    • doświadczenie z protokołami w finansach (SWIFTNet, SAA,SAG, AMH, etc.)

    To oferujemy

    • Pracę w dojrzałym biznesowo i technologicznie ponad 1000-osobowym Pionie IT, w którym razem z nami będziesz tworzyć rozwiązania dla nowoczesnej bankowości
    • Kompleksowy rozwój kompetencji w zakresie wytwarzania oprogramowania, bezpieczeństwa IT, metodyki DevOps poprzez udział w projektach m.in. dotyczących migracji naszych środowisk i aplikacji do chmury publicznej
    • Zdalny/hybrydowy tryb pracy
    • Niezbędny sprzęt do pracy, ale jeśli chcesz pracować na wybranej przez siebie marce laptopa czy smartfona, to dajemy taką możliwość w ramach programu „Bring Your Own Device”
    • Dostęp do platform edukacyjnych m.in. Microsoft ESI, Udemy Business, eTutor oraz dofinansowanie niezbędnych szkoleń technicznych
    • Współpracę we wzajemnie uczących się społecznościach programistycznych, analitycznych, testerskich, Women in Tech, w tym pracę z mentorami i uczenie się na stażu towarzyszącym
    • Pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, platformę Mindgram, Pracowniczy Program Emerytalny i Program Profilaktyki Onkologicznej
    • Karty sportowe (Medicover Sport i Multisport) i kafeterię benefitową na punkty
    • Dodatkowe dni wolne
    • Program Poleceń Pracowniczych ze świadczeniem pieniężnym
    • Możliwość skorzystania z autorskich kosztów uzyskania przychodu (do 70%) za wkład twórczy w rozwój oprogramowania
    • Atrakcyjne konkursy z nagrodami i rabaty do wybranych sklepów

    Check similar offers

    Business Systems Analyst Senior

    New
    FIS Technology Services
    Fully remote
    Linux / Unix
    Solaris
    SQL

    Business Analyst with AI

    New
    Holisticon Connect
    4.21K - 5.47K USD
    Fully remote
    Data
    User Stories
    Business Analysis

    Senior Data Analyst

    New
    Devopsbay
    5.89K - 7.99K USD
    Fully remote
    Communication
    Analytics

    FinOps

    New