• All offersKrakówAdminAdministrator Systemów Sieciowych (Linux)
    Administrator Systemów Sieciowych (Linux)
    New
    Admin
    Diagnostyka S.A.

    Kraków
    Full-time
    Experience
    Mid
    Employment Type
    B2B, Permanent
    Operating mode
    Hybrid

    Tech stack

      Linux

      advanced

      English

      advanced

      PostgreSQL

      regular

      Bash

      regular

      Shell

      regular

      MySQL

    Job description

    Stanowisko: Administrator Systemów Sieciowych (Linux)

    Dołącz do #DiagTeam i sprawdź jak wspólnie pracujemy na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

    Twój zakres obowiązków:

    • Administracja systemami Linux:
    • Zarządzanie i utrzymanie serwerów Linux.
    • Tworzenie i optymalizacja skryptów powłoki (bash, shell).
    • Hardening systemów operacyjnych zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa.
    • Administracja usługami sieciowymi, takimi jak DNS, Apache, MySQL/PostgreSQL, LDAP.
    • Administracja systemami poczty elektronicznej:
    • Zarządzanie i utrzymanie systemów pocztowych opartych na Postfix i Cyrus-IMAP.
    • Konfiguracja serwerów oraz monitorowanie ich wydajności.
    • Rozwiązywanie problemów związanych z przesyłaniem i odbieraniem poczty.
    • Administracja sprzętem serwerowym i storage:
    • Zarządzanie serwerami fizycznymi, w tym monitorowanie stanu sprzętu oraz diagnostyka awarii.
    • Konfiguracja i zarządzanie rozwiązaniami SAN i NAS.
    • Wirtualizacja:
    • Zarządzanie i utrzymanie środowisk wirtualizacyjnych (VMWare, Proxmox VE).
    • Tworzenie i zarządzanie maszynami wirtualnymi oraz monitorowanie ich zasobów.
    • Optymalizacja środowiska wirtualnego i zapewnienie wysokiej dostępności usług.

    Nasze wymagania:

    • Minimum 3-letnie doświadczenie w administracji systemami Linux.
    • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (Red Hat, CentOS, Debian lub podobne).
    • Znajomość konfiguracji i administracji usługami sieciowymi (DNS, Apache, MySQL/PostgreSQL, LDAP).
    • Doświadczenie w zarządzaniu systemami pocztowymi (Postfix, Cyrus-IMAP) oraz systemami wirtualizacji (VMWare, Proxmox VE) .
    • Znajomość sprzętu serwerowego i technologii storage (SAN, NAS).
    • Biegłość w skryptowaniu (bash, shell).
    • Znajomość technologii sieciowych i protokołów.
    • Świadomość najlepszych praktyk bezpieczeństwa systemów i sieci.
    • Umiejętność łączenia pracy zespołowej z samodzielną realizacją zadań.
    • Znajomość języka angielskiego - praca z dokumentacją techniczną.

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat lub kontrakt.
    • Pracę stacjonarną lub hybrydową (4+1) w nowoczesnym biurze w Krakowskim Parku Technologicznym – Czyżyny.
    • Pracę w godzinach 7.00-17.00 (8h) od 7 do 15 lub od 9 do 17 .
    • Pakiet socjalny m.in: kartę MultiSport lub Medicover Sport, opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie, zniżki na badania laboratoryjne, kursy językowe online.
    • Cykliczne imprezy i wyjazdy integracyjne.

    All offersKrakówAdminAdministrator Systemów Sieciowych (Linux)

    Check similar offers

    Programista BPA/RPA - Jira/Confluence

    New
    Aplikacje Krytyczne
    3.05K - 4.58K USD
    Fully remote
    Confluence
    Jira
    Linux

    Remote Mid IT Administrator

    New
    Haddad Brands
    2.67K - 3.94K USD
    Kraków
    Fully remote
    MS Exchange
    Communication Skills
    Windows Server

    Ekspert ds. Infrastruktury IT

    New
    Antal Sp. z o.o.
    Undisclosed Salary
    Nowy Dwór Mazowiecki
    BCM/DR
    MsSQL