• Job offers
  • Cloud Architect
    New
    Architecture

    Cloud Architect

    Full-time
    Experience
    Senior
    Employment Type
    Permanent
    Operating mode
    Remote
    Bank Millennium

    Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku.

    Company profile

    Tech stack

      Cloud

      advanced

      Azure

      advanced

      AWS

      regular

      GCP

      regular

      IaC

    Job description

    Online interview
    Friendly offer

    Obowiązki:

    • Wytyczanie kierunków, sposobu wdrażania i architektury rozwiązań Cloud w Banku
    • Projektowanie nowych rozwiązań IT w oparciu o technologie chmurowe
    • Prowadzenie projektów Cloud od etapu wizji, przygotowania architektury rozwiązań, poprzez testy i PoC, wsparcie przy wdrożeniu produkcyjnym i przekazanie do zespołów utrzymaniowych
    • Ścisła współpraca z zespołami operacyjnymi na etapie planowania i implementacji projektów IT
    • Dzielenie się wiedzą ekspercką i edukacja innych zespołów IT z zakresu technologii Cloud
    • Codzienna współpraca z zespołami aplikacyjnymi, DevOps, serwery, hosting i bezpieczeństwo

    Wymagania:

    • Min. 5 lat doświadczenia w administracji lub wdrożeniach systemów IT, w tym min. 4 lata w roli architekta lub inżyniera systemowego
    • Min. 2 lata pracy w technologiach co najmniej jednego dostawcy Cloud (Azure, AWS, GCP)
    • Wiedza ekspercka z co najmniej jednego z obszarów Cloud:
    • Identity & Access Management, w szczególności integracja z AD i Azure AD
    • Zarządzanie bazami danych w modelu IaaS oraz PaaS
    • Integracja sieciowa między centrami danych a usługami Cloud
    • Aplikacje w Cloud zbudowane na Mikroserwisach lub kontenerach
    • Zautomatyzowane zarządzanie skalą 1000+ serwerów Windows lub Linux
    • Środowiska VDI w rozwiązaniach chmurowych
    • Rozwiązania Machine Learning lub Artificial Intelligence
    • Usługi MS Office 365
    • Znajomość zagadnień High Availability, Fault Tolerance, Disaster Recovery, RPO, RTO etc.
    • Znajomośc rozwiązań klasy Infrastructure as a Code (Ansible, Terraform, Chef, Puppet)
    • Znajomość zasad licencjonowania oprogramowania Microsoft, VMware, Oracle, itd. w Cloud i on-premises pozwalająca na tworzenie realistycznych budżetów projektowych
    • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie umożliwiającym bieżącą komunikację
    • Duża samodzielność, terminowość i odpowiedzialność za pracę swoją i zespołu

    Mile widziane:

    • Certyfikaty eksperckie wiodących dostawców chmurowych Azure, AWS, GCP
    • Certyfikaty z obszaru Security
    • Doświadczenie we wdrażaniu/utrzymaniu usług SaaS pakietu MS Office 365 w dużej firmie
    • Certyfikaty z obszaru zarządzania projektami i umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce
    • Doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych lub firmach z sektora podlegającego regulacjom

    Oferujemy:

    • Kontakt z nowymi technologiami
    • Udział w dużych projektach migracyjnych oraz wdrożeniowych
    • Możliwości rozwoju zawodowego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji
    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Możliwość pracy w systemie zdalnym lub hybrydowym
    • Prywatną opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego
    • Dostęp do platformy MyBenefit z tysiącem zniżek i benefitów, w tym możliwość skorzystania z karty sportowej, biletów do kina, kart prepaid, bonów zakupowych i voucherów
    • Pracę w nowoczesnym biurze w Warszawie (okolice metra Pole Mokotowskie) oraz kawiarnię Green Cafe Nero ze zniżkami dla Pracowników

    Check similar offers

    Cloud Data Architect

    New
    Team Up
    6.24K - 6.87K USD
    Łódź
    Fully remote
    AWS
    Agile
    Databricks

    Senior Integration Engineer

    New
    ISS World
    Undisclosed Salary
    Düsseldorf
    Fully remote
    IBM Integration

    On Prem DC Senior Network Architect

    New
    Kolomolo
    Undisclosed Salary
    Poznań
    Fully remote
    VMware
    AWS